TENTE

TENTE ÇEŞİTLERİ

Mafsallı Tente

Klasik Tente Modeli
Çevrenizde işyerleri ve bahçelerde en çok rastladığınız tente modelidir. Açılan kollar yani eklemler sayesinde bu isimle anılmaktadır.
Mafsallı sistem denilince aklınıza eklemli bir şey geliyor, ilk bakışta Bu kısmen doğru. Fakat bu eklem iki dirseğin dışa doğru açılması olarak algılanmalıdır.
Maksimum üç metre öne ve altı metre genişliğe açılım yapılabilir. Bu bizim tavsiyemizdir.

Mesafeler bir miktar daha artırılabilir. Fakat her artışın tentenin kumaşında potların olmasına ve sarkmalara neden olacağını unutmamak gerekir.

Körüklü Tente

Bom katmanlarıyla hazırlanır.

Genel olarak evlerde kullanılır. Birbirinden ayrı demir profillerin bir yelpaze gibi bir noktadan toplanmasıyla sanki bir körüklü akordiyon gibi gözükmesinden ötürü bu adı almıştır.

Ebatlarında oynamak mümkün olup isteğe göre ölçülendirilebilir.
Körüklü tenteler yapımı bakımından yani işçilik bakımından daha zor imal edilir.

Fakat diğer tente modellerine göre fiyat olarak daha uygundur, bu size kalitesiz malzemeden yapıldığını düşündürebilir fakat işçiliğin fazla olmasına rağmen diğer tente çeşitlerine oranla daha az malzeme kullanılmasından kaynaklı bir fiyat farkı oluşmaktadır.

Genellikle evlerin balkonlarında daha işlevsel olduğu için tercih edilen tente modelleridir çünkü mafsallı tentelere oranla balkonu yağmur ve güneşten daha fazla korur. Tente boyu ve ayak uzunluğu isteğe göre ayarlanabilmektedir bu da size manzarınız kapatmadan istediğiniz korunmayı elde etmeniz için olanak sağlar böylelikle evinizde daha uygun bir fiyata daha işlevsel bir tenteye sahip olabilirsiniz.

Körüklü tenteler mekanik aksamları sayesinde çok uzun ömürlü olabilirler.

Sabit Tente

Sabit tente adından da anlaşılacağı gibi kapı, pencere önü gibi yerlerin üzerine ve duvara monte edilerek kullanılır. Diğer tente türlerinden en büyük farkı hareket edecek bir mekanizmasının olmamasıdır.

Şayet dekoratif yani sabit bir tente yaptırmayı düşünüyorsanız, zevkli bir kişiliğe sahip olduğunuzu söylemekte yarar var. Tenteye yuvarlak hatlar vermek daha kolay olduğundan estetik görünümler için tercih edilebilir.

Ayrıca uygulandığı alanlara görsel olarak bir değer katmasının yanında uygulanma kolaylığı ve daha ekonomik olması da tercih nedenlerini artırabilir.

Çift Taraflı Tente

Çift taraflı tente oldukça kullanışlı bir ürün olmaktadır.

Tek taraflı tenteden daha fazla yeri kaplaması nedeniyle koruduğu alan genişliği bir o kadar fazla olmaktadır. Çift taraflı tenteler daha çok büyük işletmelerde restaurantlarda ya da çok geniş bahçeli evlerde kullanılmaktadır.

Çift taraflı olduğundan dolayı büyük bir alanı kaplamaktadır. Çift taraflı tente sabit veya açılır kapanır olabilmektedir.Bu sayede istendiği zaman açılır ve istendiği zaman kapatılabilmektedir.


TENTELERiN KULLANIM ALANLARI

Raylı tenteler, kullanıldıkları mekana göre imal edilebiliceğinden hem küçük hemde büyük alanlarda kullanılabilir. Cafeler, Otel bahçeleri yada gölge ve yağmur koruması istenen her mekanda kullanılabilirler.

Sistemin rayları sayesinde büyük bir alanda birden fazla tente kullanmak yerine bir raylı tente ile dilenen alana gölge ve yağmur koruması yapılabileceğinden son derece kullanışlıdırlar.
Raylı tente, genelde dış mekanlarda tente ve branda gereksinimi duyulan alanlarda kullanılan ve Raylı fonksiyonu sayesinde ileri geri hareket edebilme özelliği sayesinde istendiğinde açılıp kapanması nedeni ile tercih edilen bir uygulamadır. 

Raylı tente ev, cafe, otel ve restaurant gibi mekanların bahçeleri ile evler ve villalarda kullanılabilir.

Gerek ev, bahçe gibi kişisel kullanım alanlarınız gerekse cafe, otel, yada benzeri kurumsal Raylı tente ihtiyaçlarınız için olsun her türlü Raylı tente ve benzeri ihtiyaçlarınızda firmamız istek ve ihtiyaçlarınızı tam olarak anlar ve size uygun Raylı tente ürünlerini vaktinde ve en uygun fiyatlarla sunar.


Katlanır kollu tente ;

İstenilen ölçülerde yapılabilen; balkon, teras ve bahçeler için uygun olan tentelerdir.


Eğim ayarlı tenteler :

Eğimini istediğiniz şekilde ayarlayabileceğiniz bir mekanizmaya sahip olan tentelerdir. Çevirme koluyla, tenteye güneşe göre istediğiniz eğimi verebilirsiniz.


Körüklü tente :

Körüğü sayesinde yandan gelen güneşi de engelleyebilir ve istenildiği gibi ayarlanabilir.


Tek taraflı tente :

İki profilin üzerine monte edilip tek taraflı açılan tentelerdir


Çift taraflı tente :

Ayak sistemi üzerine yapılan, iki tarafa da açılabilen tente çeşididir. Tekerlekli Ayak sistemiyle taşınabilen modelleri de uygulanabilir.


Sabit tente :

Seçilen mekanın üzerini kaplayacak şekilde sabitlenen açılıp kapanma özelliği olmayan tentelerdir. Kafe gibi açık mekânlarda tercih edilir.