Depo Çadırı

depo çadırı
depo çadırı

Depo Çadırları , depo – yapı maliyetlerini düşürdüğü ve fabrikaların bina, betorname yapılarından daha az maliyet ve bunun yanında zamandan tasarruf ettikleri için müşterilerimizin tercih ettikleri çadır türüdür.

Ayrıca, fabrika ve şirketlerin mağaza dışındaki stok mallarını saklamak için iyi bir yöntem olarak gördükleri, pratik ve hızlı bir çözüm yoludur.

Özellikle depo çadırı, ürünün dış etkenlerden(güneş,yağmur,kar,dolu,soğuk hava) korunmasını sağladığı için tercih edilir. Tıpkı betorname yapılar gibi içerdeki ürünleri,malzemeleri korur.

Depo Çadırının Özellikleri

depo çadır
Üçgen Sistemli Depo Çadırı
  • Kurulumu Kolaydır.
  • Herhangi Bir izne gerek yoktur.
  • İstenilen Ölçülerde yapılabilir.
  • Tasarım olarak, İster Çatı ister Oval yapılabilir.
  • Yağmur,Kar,Alev gibi etkenlere karşı dayanıklıdır.
  • Çelik konstrüksiyonlu yapıdır.
  • Özel alev yürümez branda’dan yapılır.
  • Prefabrik yapılara göre daha az maliyetledir.

Depo Çadırı belirli bir alanın kapatıp ihtiyaç duyduğumuz gerekli eşyaları güneş ve yağmur gibi etkenlerden korunması için yapılması şart olan bir yapı sistemidir.


Betonarme yapıların aksine daha .hızlı kurulum ve maliyetsiz bir sistemdir Betonarme yapılar günümüz şartlarında çok bürokratik işlemler gerektiren yapılardır.

Fakat depo çadırları günümüzde izin prosedürlerine takılmayan , kolay sökülüp tekrar kurulabilme özelliğine sahip olduğu için bir sıkıntı yaşamanız çok güçtür. Depo ve hangar çadırlarımız inşaatlarda, fabrikalarda ,lojistik departmanlarında kullanılma daha yatkın yapılardır.

depo çadırları
depo çadırları

Depo Çadır Çelik Konstrüksiyon Özellikleri

Full Makaslı sistem olup, 40×60 veya daha büyük ölçülerde ise 60×60, 80×80 kutu profilden çelik konstrüksiyonu yapılır.Tabi çadır ölçüleri büyüdükçe profillerinde ölçüleri ve et kalınlığı büyümektedir.

3 metre de bir ara ile makaslar yerleştirilip, 1 metre ara ile aşıklar atılır. Örümcek ağı olarak örülen demir iskelet birbirine sıkı bir şekilde kaynak veya vidalama tekniği ile montajlanarak sağlam bir branda iskeleti hazır hale gelir.

depo çadırı
depo çadır iç kısım
depo çadırı
depo çadırı iç iskelet

Depo Çadır Fiyatları

Depo çadır fiyatları, kullanılan malzemeye ve çadırın boru profilden mi yoksa kutu profilden mi yapılacağı, ölçüsünün kaça kaç ve nasıl bir zeminde yapılacağı gibi birden fazla faktörden dolayı net bir cevabı yoktur.

0212 238 81 44 no’lu numaradan bize ulaşarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Depo Çadır Modelleri