Depo Çadırı

Depo Çadırı
Depo Çadırı

Depo Çadırı; Betorname yapı, prefabrik yapı, konteyner gibi diğer mevcut kapalı alan oluşturma alternatiflerinden fiyat olarak daha avantajlıdır. Uygun maliyeti ve uzun ömürlü yapısı ile ve ihtiyaç duyulan kapalı alan – depo alanını karşılamaktadır.

Ayrıca, fabrika ve şirketlerin mağaza dışındaki stok mallarını saklamak için iyi bir yöntem olarak gördükleri, pratik ve hızlı bir çözüm yoludur.

Özellikle depo çadırı, ürünün dış etkenlerden (güneş, yağmur, kar ve dolu yağışı…) korunmasını sağladığı için tercih edilir. Tıpkı betorname yapılar gibi içerdeki ürünleri ve malzemeleri korur.

Depo Çadırı Özellikleri

Gri renkli Çatılı Model Depo Çadırı
Çatılı Model Depo Çadırı
  • Kurulumu Kolaydır.
  • Herhangi Bir izne gerek yoktur.
  • İstenilen Ölçülerde yapılabilir.
  • Tasarım olarak, İster Çatı ister Oval yapılabilir.
  • Yağmur, Kar, Alev gibi etkenlere karşı dayanıklıdır.
  • Çelik konstrüksiyonlu yapıdır.
  • Özel alev yürümez branda’ dan yapılır.
  • Prefabrik ve betonarme yapılara göre daha az maliyetlidir.

Depo Çadırı belirli bir alanın kapatıp ihtiyaç duyduğumuz gerekli eşyaları güneş ve yağmur gibi etkenlerden korunması için yapılması şart olan bir yapı sistemidir.


Betonarme yapıların aksine daha hızlı kurulum ve maliyetsiz bir sistemdir. Betonarme yapılar günümüz şartlarında çok bürokratik işlemler gerektiren yapılardır.

Fakat depo çadırları izin ve prosedürlere takılmayan, kolay sökülüp kolayca tekrar kurulabilme özelliğine sahip olduğu için başka yerlerde kullanabilir ve montaj aşamasında sıkıntı yaşamazsınız. Depo çadırlarımız inşaatlarda, fabrikalarda, lojistik departmanlarda kullanılma daha yatkın yapılardır.

Şeffaf Camlı Depo Çadırı
Şeffaf Camlı Depo Çadırı
Depo Çadırı İç İskelet
Depo Brandası

Depo Brandası;

Depo brandası olarak pvc polyester branda kullanılır. Pvc polyester brandası mevsimsel durumlara karşı dayanıklı çadır brandasıdır. Özellikli bu gibi büyük çadırlarda pvc polyester branda kullanılır. Depo çadırı yapımında kullanılan depo brandası birbirine ısı makinesi ile yapıştırılarak çadırın iç kısmına su girmesi önlenir. Depo brandasının m2 ağırlığı 650 gram olmalıdır. daha az gramajlarda çadırın çökmesi gibi tehlikeler olabilir.

Çelik Konstrüksiyon Özellikleri

Depo Çadırı İç İskelet Makas Sistemi
Depo Çadırı İç İskelet Makas Sistemi

Depo Çadırında kullanılan iskelet Full Makaslı sistem olup, 40×60 veya daha büyük ölçülerde ise 60×60, kutu profilden çelik konstrüksiyonu yapılır. Tabii çadır ölçüleri büyüdükçe profillerinde ölçüleri ve et kalınlığı büyümektedir. İskelet sağlam olmalı ki üzerine montajı yapılacak brandayı taşısın. Kar yağışı ve dolu yağışı gibi yağışlarda yükü taşıyabilsin. Şiddetli rüzgarlarda sarsıntı ve çökme gibi durumlarda karşılaşılmasın. Bu yüzden depo çadırının iskeleti çok önemlidir.

Depo Çadırı İç iskelet
Depo Çadırı İç İskelet

3 metre de bir ara ile makaslar yerleştirilip, 1 metre ara ile aşıklar atılır. Örümcek ağı olarak örülen demir iskelet birbirine sıkı bir şekilde kaynak ve vidalama tekniği ile montajlanarak sağlam bir branda iskeleti hazır hale gelir.

Daha Fazla Çadır İskeleti ve Görseli için

Depo Çadır Fiyatları

Depo çadır fiyatları, kullanılan malzemeye ve çadırın boru profilden mi yoksa kutu profilden mi yapılacağı, ölçüsünün kaça kaç ve nasıl bir zeminde yapılacağı gibi birden fazla faktörden dolayı net bir cevabı yoktur.

0212 238 81 44 no’lu numaradan bize ulaşarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Depo Çadır Modelleri

Türkiye’nin Her Yerine Kargo ve Nakliye İle Gönderilir

kargo takip

Sipariş üzere imalatı yapılan ürün faturası ile kargoya teslim edilir.

Daha Sonra Whatsapp‘ tan Kargo firması, takip numarası paylaşılarak müşterilerimiz ürünlerini ne zaman teslim alacaklarını öğrenebilirler.

Hemen Ara
error: İçerik Korunmaktadır !!!