Şantiye Çadırı

Şantiye Çadırı Branda Özelliği

izolasyonlu şantiye çadır
izolasyonlu şantiye çadırı

Şantiye çadırı, genellikle Oval yapıdadır. Şantiye çadırının Üzerine kullanılan branda m2 ağırlığı 650 gr pvc polyesterdir. Alev yürümez özelliklidir.

Dış yüzeyi pvc polyster, 2. katman olarak istenirse izolasyon malzemesi 3. katman olarakta, en iç kısımda pilsa branda ile soğuğa ve dış etkenlere karşı mükemmel bir şekilde dayanıklı hale getirilir.

şantiye çadırı kapısı

Şantiye Çadırı ; Rüzgar,yağmur,güneş,kar gibi mevsimsel durumlara karşı dayanıklıdır.Bu dayanıklılık, kullandığımız demir konstrüksiyonun et kalınlığı ve genişliği ile brandamız’ın %100 iplik dokuma, pvc lamineli alev yürümez ve yağmur,kar,rüzgar gibi mevsimsel koşullara göz önünde bulundurularak imal edilip, test edilmesiyle onaylanmıştır.

şantiye çadırı kapı
şantiye çadırı kapı

Değişen sert iklim koşullarına ve çalışma sahalarına uygun bir yapıda tasarlanmıştır.

Genellikle ; yemekhane, yatakhane, depolama amaçlı olarak kullanılır. Acil talep edilen ve acilen kurulması gereken durumlarda, hızlı bir şekilde kurulur ve zamandan avantaj sağlar. Maliyeti ile de beton yapılara göre kazanç sağlar.

Şantiye Çadırı Çelik Konstrüksiyon Özelliği

Çadırın iskeleti , çelik konstrüksiyon ve borulardan oluşur.

Şantiye çadırında kullanılan çelik konstrüksiyon, borudan oluşur. şantiye çadırının büyüklüğüne göre 52’lik veya 48’lik boru kullanılır.

Şantiye Çadırı İç İskelet Yapısı

şantiye çadırı iç iskelet
şantiye çadırı iç iskeleti

Borular birbirine takılarak geçmeli sistem dediğimiz demonte, kolay sökülür bir hal alır. Çadırı kurarken de daha sonra sökeceğiniz zamanda yine kolay şekilde birbirlerinden çıkararak bir kenara saklayabilirsiniz.

Bu Çadır sistemimizde,Aralara aşık dediğimiz borular ile her araya 7 aşık konarak hem çadırın dengesi hemde sağlamlığı artmış olur. Ara aşıklar 2 metre ara ile atılır.

şantiye çadırı çelik boru iskeleti
şantiye çadırı iç kısım

Örnek olarak 5×6 bir şantiye çadırını ele alalım. genişlik 5 metre uzunluk 6 metre 2 metre ara ile aşıklar konur ve 3 ara kısma toplamda 7×3 21 aşık kullanılır.

İstenilen şantiye çadırının imalatı, yoğunluğa göre değişmekle beraber en geç 2-3 gün iş gününde yapılır. 1 gün imalatı , 1 gün de montajı olmak üzere çadır teslim edilir. Bu süre çadırın büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişebilir.

İzolasyonlu Çadır

izolasyonlu çadır
izolasyonlu çadır

İzolasyonlu çadır, Kışın çok soğuk olan yerlerde , soğuğu kesmek için kullanılır. Yüksek ve kışın sert geçtiği yerlerde tercih edilir. Ayrıca yatakhane olarak kullanılan uygulamalarda içinde insanlar kaldığı içinde tercih edilir.

İzalasyonlu çadırlar,özellikle mantar yetiştiren kişilerde mantarın güneş almaması ve daha hassas bir bitki olduğu için , izolasyon malzemesini tercih etmekte ve özellikle izolasyonlu çadır talep etmektedir.

izolasyonlu şantiye çadırı, kışın zor şartlarında soğuk havalara karşı Isı yalıtımı konusunda oldukça uygun bir üründür. Hava kabarcıklı izolasyon, çadırın üstüne örtü gibi konarak çadırın içindeki insanları soğuk hava şartlarından korur.

İzolasyonlu çadır,tarım ürünlerini(Mantar Çadırı,Solucan Çadırı vb.)hayvanların yaşadığı ahır çadırı olarak (tavuk besiciliği,küçükbaş hayvancılık,büyükbaş hayvancılıkta vb.)kullanılabilir.

Şantiye Çadır Fiyatları

Şantiye çadır fiyatları, istenilen ölçüye istanbul içi veya istanbul dışı , izolasyonlu mu yoksa izolasyonsuz mu ? gibi pek çok etkenden dolayı farklılık gösterir.

Daha fazla bilgi ve doğru fiyat almak için 0212 238 81 44 no’ lu telefonu arayınız.

Şantiye Çadır Modelleri

İzolasyonlu Şantiye Çadır Modelleri

Şantiye Çadırını bir örtü gibi örten izolasyon malzemesi , daha katmanlı olduğu için soğuk havalarda içeriye dışardaki soğuğu geçirmez.

Call Now ButtonHemen Ara