Şantiye Çadırı

Şantiye çadır; branda özelliği, kullanılan izolasyon malzemeleri...

Şantiye Çadırı Branda Özelliği

izolasyonlu şantiye çadırı

Şantiye çadırı, elips dediğimiz Oval yapıdadır. Şantiye çadırının Üzerine kullanılan branda M2 ağırlığı 650 gr Alev yürümez özellikli pvc polyester brandadır.

Müşteri tercihine göre sadece branda, branda ve izolasyonlu veya branda + izolasyon + iç astar olarak 3 katmanlı da yapılabilmektedir. En Dış yüzeyi pvc polyester branda, 2. katman olarak istenirse izolasyon malzemesi 3. katman olarakta, en iç kısımda astar olarak pilsa branda kullanılır. Bu sayede soğuğa ve dış etkenlere karşı mükemmel bir şekilde koruma sağlar.

Beyaz renkli profil kapılı şantiye çadırı
Profil Demirden Yapılan Kapı

Şantiye Çadırı ; Rüzgar, yağmur, güneş, dolu ve kar yağışı gibi mevsimsel durumlara karşı dayanıklıdır. Bu dayanıklılık, kullandığımız demir konstrüksiyonun et kalınlığı ve genişliği ile brandamızın sık dokuma, pvc lamine kaplamalı ve alev yürümez özellikli oluşundandır.

Yan Yana Beyaz Renkli Şantiye Çadırları
Beyaz Renkli Şantiye Çadırı

Değişen sert iklim koşullarına ve çalışma sahalarına uygun bir yapıda tasarlanmıştır.

Genellikle ; yemekhane, yatakhane, depolama amaçlı olarak kullanılır. Acil talep edilen ve acilen kurulması gereken durumlarda, hızlı bir şekilde kurulur ve zamandan avantaj sağlar. Maliyeti ile de beton yapılara göre kazanç sağlar.

Şantiye Çadırı Çelik Konstrüksiyon Özelliği

Şantiye çadırında kullanılan çelik konstrüksiyon borudan oluşur. şantiye çadırının büyüklüğüne göre 52’lik 48’lik veya 42’lik boru profil kullanılır.

Şantiye Çadırı İç İskelet Yapısı

şantiye çadırı iç iskelet
İç iskelet önden görünüm

Demir Konstrüksiyon Kurulumu

Demir Konstrüksiyon montajı yapılırken, çadırın Boruları birbirine geçirilerek takılır. Araya ise aşıklar takılır. Aralara atılan aşık borular, ana boruların arasına atılır. Bu sayede hem çadırın dengesi sağlanmış olur hem de dayanıklılığı arttırılmış olur. Ara aşıklar 2 metre ara ile atılır. Sistemin kurulumu Demonte olup kolay kurulum için tasarlanmıştır.

Tıpkı puzzle’ın parçalarını takar gibi demirler birbirine geçirilerek kademe kademe montajı yapılır. Daha sonra Çadırla işimiz bittiği zamanda yine kolay bir şekilde birbirlerinden sökülerek deponuzda saklayabilirsiniz.

boru profil iskelet iç kısım
Şantiye Çadırı İç Kısım

Demir konstrüksiyon hakkında Daha Fazlası İçin bu sayfamıza bakabilirsiniz

Aşık Profilleri iyice anlamak için bir örnek verelim. Örnek olarak 5×6 bir şantiye çadırını ele alalım. genişlik 5 metre uzunluk 6 metre 2 metre ara ile aşıklar konur ve 3 ara kısma toplamda 7×3 21 aşık kullanılır.

Teslimat ve Tedarik Süresi

İstenilen şantiye çadırının imalatı, yoğunluğa göre değişmekle beraber en geç 2 gün içinde teslim edilir. Bir gün imalatı, Bir gün de montajı olmak üzere çadır teslim edilir. Bu süre çadırın büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişebilir.

Ayrıca Türkiyenin bütün illerine kargo ve Nakliye ile gönderilir.

Şantiye Çadır Modelleri

Şantiye Çadır Fiyatları

Şantiye çadır fiyatları; istenilen ölçüye istanbul içi veya istanbul dışı , izolasyonlu mu yoksa izolasyonsuz mu? gibi pek çok etkenden dolayı farklılık gösterir.

Daha fazla bilgi ve doğru fiyat almak için 0212 238 81 44 no’ lu telefonu arayınız.

İzolasyonlu Çadır

Çadırlarımızda kullandığımız izolasyon malzemesi 2 çeşittir. Birincisi cam yünü ikincisi ise hava kabarcıklı izolasyondur. Müşterilerimizi seçimi doğrultusunda iki malzemeyi de kullanmaktayız.

Neden İzolasyonlu Çadır Kullanmalıyım ?

İzolasyonlu Çadır
Hava Kabarcıklı İzolasyonlu Çadır

İzolasyonlu çadır, Kışın çok soğuk olan yerlerde soğuğu kesmek için kullanılır. Yüksek ve kışın sert geçtiği yerlerde tercih edilir. Soğuk havalara karşı Isı yalıtımı konusunda oldukça uygun bir üründür.

İzolasyon malzemesi olarak Hava kabarcıklı izolasyon veya cam yünü izolasyon kullanılır. İzolasyon çadırın üstüne örtü gibi konarak çadırın içindeki insanları soğuk hava şartlarından korur.

İzolasyonlu Çadır Kullanım Alanları

Cam yünü izolasyonlu Çadır
Cam Yünlü İzolasyonlu Çadır

Hayvancılık amaçlı (Mantar Çadırı ,Solucan Çadırı, tavuk besiciliği, küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılıkta vb.)kullanılır. Buradaki amaç içerdeki hayvanları ve tarım ürününü sıcak bir ortamda korumak. Ayrıca; İnşaat alanlarında ofis, yemekhane ve yatakhane çadırı olarakta kullanılır.

İzolasyonlu Şantiye Çadır Modelleri

Şantiye Çadırını bir örtü gibi örten izolasyon malzemesi , daha katmanlı olduğu için soğuk havalarda içeriye dışardaki soğuğu geçirmez.

hava kabarcıklı izolasyonlu çadır
izolasyonlu şantiye çadırı

Türkiye’nin Her Yerine Kargo ve Nakliye İle Gönderilir

kargo takip

Sipariş üzere imalatı yapılan ürün faturası ile kargoya teslim edilir.

Daha Sonra Whatsapp‘ tan Kargo firması, takip numarası paylaşılarak müşterilerimiz ürünlerini ne zaman teslim alacaklarını öğrenebilirler.

Hemen Ara
error: İçerik Korunmaktadır !!!